Popraw ślad ekologiczny swojego wydarzenia.

Rewind, wykładzina eventowa o wielkim znaczeniu

Na początku XX wieku całkowita masa materiałów wytworzonych przez człowieka wynosiła zaledwie 3% biomasy Ziemi. Od tego czasu liczba ta podwaja się co 20 lat. W rzeczywistości po światowym boomie produkcyjnym, który miał miejsce w połowie ubiegłego wieku, produkcja wzrosła do tego stopnia, że masa produktów wytworzonych przez człowieka przekracza obecnie biomasę Ziemi.

„Zwróciliśmy uwagę na produkt, którego zastosowanie jest tak ograniczone w czasie, że to, co dzieje się z nim po zakończeniu jego użytkowania ma większy wpływ na środowisko niż proces jego produkcji.”

W firmie Beaulieu działamy na rzecz przyszłości, w której produkty nadają się do recyklingu i w których produkcji zasoby są wykorzystywane w bardziej efektywny i zrównoważony sposób. Aby cel ten zrealizować w praktyce, zwróciliśmy uwagę na produkt, którego zastosowanie jest tak ograniczone w czasie, że to, co dzieje się z nim po zakończeniu jego użytkowania ma większy wpływ na środowisko niż proces jego produkcji: produktem tym jest wykładzina eventowa z filcu igłowanego.

Zrównoważona przedsiębiorczość

Zalety wykładziny z filcu igłowanego w wymagających warunkach imprezy lub wystawy są oczywiste: trwałość, poprawa akustyki, łatwość montażu, szeroka gama kolorów itd. W Beaulieu dążymy do połączenia tych sprawdzonych cech ze szlachetnym celem, który przyjęliśmy i zamierzamy osiągnąć: zrównoważoną przedsiębiorczością.

Wyzwanie, któremu warto sprostać

Wystarczy tylko pomyśleć, że całkowita powierzchnia wykładzin wystawowych produkowanych co roku na świecie wystarczyłaby do pokrycia prawie całej powierzchni Regionu Stołecznego Brukseli. Nie tylko raz, ale co roku, na nowo i na nowo. Wykładziny eventowe są używane średnio przez 1 do 10 dni, a mimo to stanowią znaczną część całkowitego strumienia odpadów powstałych na wystawie lub imprezie. Jest to wyzwanie, któremu warto sprostać.

„Całkowita powierzchnia wykładzin wystawowych produkowanych co roku na świecie wystarczyłaby do pokrycia prawie całej powierzchni Regionu Stołecznego Brukseli. Nie tylko raz, ale każdego roku, na nowo i na nowo.”

Dlatego podjęliśmy starania, aby w przyszłości wykładziny wystawowe nie były już produktami jednorazowego użytku, lecz stanowiły podręcznikowy przykład produktu zrównoważonego. W wyniku intensywnych badań udało nam się nie tylko radykalnie zmniejszyć wpływ procesu produkcyjnego na środowisko, ale również zapewnić to, że nasze wykładziny eventowe, po ich zużyciu, mogą być w pełni przetworzone na czysty, wysokowartościowy recyklat. W ten sposób mogą one zyskać drugie życie jako wysokiej jakości produkt. A potem trzecie, czwarte, piąte itd.

Zróbmy to razem!

Nasze wykładziny Rewind są pragmatycznym rozwiązaniem pozwalającym na spełnienie zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych aspiracji wszystkich zainteresowanych stron: dystrybutorów, instalatorów, centrów wystawienniczych, organizatorów imprez, partnerów logistycznych, jak również firm recyklingowych i zajmujących się gospodarką odpadami oraz władz lokalnych.

Zapraszamy Państwa do odkrycia licznych zalet i wyjątkowego uroku naszych wykładzin Rewind, abyśmy razem mogli działać na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości!

Chcesz użyć wykładzin Rewind® w nadchodzącym wydarzeniu?

Formularz Kontaktowy